پنج شنبه 2 اسفند ماه 1397  -  Thursday, February 21, 2019
ورزش
یک شنبه 29 مرداد ماه 1396 ساعت 18:27

رئیس انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ايران: ساواته ایران را به سرمنزل مقصود رساندیم

فعالیت تشکیلاتی ساواته در ایران در آستانۀ دهمین سالگرد آغاز به کار خود به اهداف تعیین شده دست یافته است.

حمیدرضا توکل رئیس انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی پیرنا (پارس ایران) با بیان مطلب فوق گفت: صرف نظر از گواهی ده ها پیشکسوت ساواته ایران که اکثراً در قید حیات هستند و برابر با اسناد غیرقابل انکار که به تأیید وزارت های خارجه، فرهنگ و ارشاد اسلامی و قوه  قضاییه رسیده است، هنر رزمی ساواته در ایران قدمتی شصت ساله دارد.

قائم مقام اتحادیه متخصصان رزمی افزود برابر با همین اسناد در سال ۱۳۸۴ نیز بنا به تشخیص و تایید اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی، چنان که به صراحت در سند مربوطه آمده، انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران زیر نظر اتحادیه تشکیل شد و متعاقب آن برابر با اسناد خود فدراسیون بین المللی، کنفدراسیون ساواته آسیا به پیشنهاد رییس اتحادیه متخصصان و توسط ایشان در ایران بنیان گذاری گردید.


نویسنده "کتاب ساواته (بوکس فرانسوی) و اصول مبارزه در آن" در رابطه با فعالیت های انجمن در این سال ها گفت: در ابتدای فعالیت مان، جامعه جوان رزمی ایران کمتر شناختی از ورزشی به نام ساواته داشت، اما با نظم سازمانی و برنامه ریزی و استفاده از تجارب پیشکسوتان ساواته، اکنون به جرات می توان گفت که به لطف خدا هنر رزمی ساواته را به سرمنزل مقصود رسانده ایم.

نویسنده کتاب دانشنامه ساواته، ورزشی با شش دهه پیشینه در ایران در ادامه اظهار داشت: در این سال ها نمایندگی های انجمن در استان ها را راه اندازی کرده و توسعه دادیم. در بعد آموزشی و فنی چنان که قول داده بودیم کتب مرجع ساواته را پس از  گذشت دهه ها از چاپ نخستین کتب ساواته در کشور توسط بزرگان  این ورزش، به رشته تحریر در آوردیم.

علاوه بر آن به منظور ارتباط هر چه بیشتر با خانواده ساواته ایران و دنیا، پایگاه اینترنتی  انجمن را راه اندازی نمودیم که مجموع این اقدامات منجر به فعالیت و آگاهی  رسانی حرفه ای و شفاف هم در فضای واقعی و هم در فضای مجازی در دو بعد داخلی و بین المللی  گردید که چنان که شاهدیم مورد استقبال گستردۀ خانواده ساواته ایران قرار گرفت.


انتهای پیام/

مطالب مرتبط
دفتر ریاست جمهوری
نظرسنجی
آیا با کاهش نرخ سودهای بانکی موافقید؟
اخبار ویژه
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری